| Syrten a întrebat:

Bună TPU!
De ceva vreme am în casă un miros de mucegai, nu găsesc sursa acestuia, am curățat tot ce se putea și tot miroase, aerisesc mereu și până seara mirosul revine, nu mai știu ce să fac.
Mă puteți ajuta cu niște sfaturi? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate fi de la zugrăveală.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cauza sunt peretii daca blocul nu este reabilitat, cand plouă zidul blocului se uda si apa se infiltreaza prin peretii casei tale, cumpără dyostop si da cu el pe pereti acela este antimucegai.

| mastadont a răspuns:

Poate de la zugrăveală sau e posibil să ai mucegai pe sub pardoseală, mai ales dacă ai podele sau parchet și intră apa pe dedesubt.

| Sophieka a răspuns:

Eu am avut cu mult timp in urma o experienta unpic similara si am descoperit mucegai dupa mobila din camera!