| SQ123A a întrebat:

de curand am gasit in gradina un obiect de fier ciudat. Este putin ruginit si nu stiu daca este de provenienta militara sau casnica. Astept parerile voastre happy, cea mai argumentata parere castiga! Salut! https://imgur.com/a/HGMZl52

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

laughing stai linistit ca nu e de provinienta militara,este un CUI sau nu stiu unia cum il numeau, un bolt cu care se agatau remorcile de tractoare laughing daca stii despre ce vorbesc, sau de camioane, dar in general de tractoare, camioanele aveau semicupla.

| SQ123A explică (pentru relian):

Cred ca il sparg sa vad daca bubuie. O sa auzi de mine pe la stirile de la ora 7, ai grija! laughing Ii pun p-astia de la TPU sa-ti ia raspunsul castigator daca mor in explozie.

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pare a fi capul unui "șurub" de la un teasc, dar nu sunt sigur.