| IonelaFlorariu020 a întrebat:

Din greseala mi-a cazut o sticla de parfum si am crapat chiuveta de la baie. Nu e sparta dar e crapata vizibil. Ce as putea sa fac? Nu prea as vrea sa o schimb deoarece e prea complicat si singura nu ma descurc sa o montez laughing Stiti pe cineva care ar putea sa o repare? Daca stiti va rog sa imi spuneti.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Presupun ca ai chiuveta de portelan.
Daca este doar o ciupitura din material, fara linii de rupere, aceea se poate astupa cu un chit epoxilic, de portelan etc., dupa careeventual slefuit si vopsit.
Daca exista si linii de rupere vizibile (care indica tendinta de rupere a chiuvetei), atunci se poate aplica adeziv rapid in aceea crapatura (de exemplu "Picatura"), care va tine laolalta bucatile.
Cand, in final, chiuveta se va rupe in bucati, atunci va trebui schimbata cu alta.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai un instalator stie, cauta instalatori pe google, cheama l si el o va repara, bani sa ai ca costă.

| Speranta12 a răspuns:

Parfumurile nu se tin in baie, e un obicei gresit. Era inevitabil sa-ti cada la un moment dat.

| Irinelp a răspuns:

Dacă nu e stricată ci doar zgariata o poți încerca cu corectorul de scris cu pensula căci acesta e alb și poate astupa puțin urmele de crapatură.

| funnnyman32 a răspuns:

Buna!
Daca crezi ca te deranjeaza, spune-i lui tatal tau sa iti ia alta si sa o schimbe pe aceea, iar daca nu va pricepeti chemati un instalaor. Alte ori, ai grija cu chiuveta pentru ca e la fel ca, o cada- daca cade pe ea ceva la fel se poate crapa, sau mult mai urat si mai ales daca este si noua, iti cam pare rau cand te uiti la ea happy Multa bafta!