| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

mai am sansa sa mi se prinda via daca mai pun in pamant ori e tarziu deja? Am soi de aia mici si am curatat via si vreau sa o plantez.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Vița de vie se plantează primăvara cât mai devreme, lunile martie-aprilie, când în sol la adâncimea de 40-50 de cm se înregistrează 8-10 grade Celsius." https://bit.ly/2xaiw3d

| PetrusEmanuelMihai explică (pentru Salontanul):

Si acum e tarziu sa mai pun? ce ma fac cu ea am si alba in apa
rezista pana la toamna asa?

| Salontanul a răspuns (pentru PetrusEmanuelMihai):

Nu-i tarziu decat pentru soiurile timpurii. Ti-am scris mai sus: martie-aprilie. Pentru asta poti sa incerci. La noi inca n-a iesit mugurul.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Inca se poate planta.