| anonim_4396 a întrebat:

Buna, TPU.
Sa va povestesc ceva ciudat, acasa la mine in dormitor se aude parca dupa dulap intr-un colt un fel de scormonit in perete, am verificat dupa dulap si in dulap si nu este nimic.
Or fi carii de lemn? Daca stiti spuneti-mi va rog, imi este frica :-(

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai soareci pe sub parchet sau dusumea.

| Simpatic a răspuns:

Or fi termite sau sobolani!

| Bizon95 a răspuns:

Soareci
cauta un aparat cu ultrasunete anti-soarec
si scapi de ei fara sa faci mizerie, fara sa ii omori, si fara sa iti moara animalele de casa sau pasari care vin in "vizita" pentru ca ai folosit otrava de soareci, care nici macar nu o sa iti rezolve problema (nu mor toti), la fel cu, capcane (iar, nu ii prinzi pe toti)

| Atlantic007 a răspuns (pentru Bizon95):

Aparatul cu ultrasunete e un fel de ulei de sarpe asa. laughing

| Bizon95 a răspuns (pentru Atlantic007):

Nu stiu daca ai avut soareci vreodata
si nici daca ai scapat de ei
DAR
chiar am vazut solutia asta ca functionand, DE MAI MULTE ORI

problema cu soarecii e ca sunt pe locul 3 in topul celor mai reziliente animale (se inmultesc in draci si daca o singura femela gestanta sau un mascul si o femela scapa, curand or sa revina IN FORTA), asa ca serpi, pisici, capcane, otrava, NU prea au sanse sa rezolve problema, cel putin ********NU DEFINITIV************ ci doar momentan... imi pare rau tongue~~~

| Demidol a răspuns:

Soareci in perete. Carii nu fac zgomot asa de mare. Pune capcane pentru soareci in toata casa.

Răspuns utilizator avertizat
| Bettybat a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca stau la casa

| Bettybat a răspuns:

Mentionez ca locuiesc la casa

| Anca2015 a răspuns:

Sa stii ca ai dreptate, ai o fantomă in casa (fantoma) spirite. am avut si eu, pocnea in casa si se auzea in dulapul cu haine, langa oglinda. In alta camera scartaia patul cand tatal meu nu era acasa si eu eram singura acasa, m-am dus sa il intreb ceva pe tala si am vazut ca nu este nimeni si am fugit. arcurile se auzeau ca si cum cineva era agitat si nelinistit si se misca in pat.Am adus preotul acasa, a trebuit sa ma duc la biserica pentru ca imi era frica sa stau in casa, o data stateam la tv si urmaream un film si vazut o umbra care se plimba prin casa, o figura (stafie) neagra ca o umbra de copil trecea prin fata tv ului, la o jumatate de ora trecea inapoi, si se plimba in toate camerele, imi era foarte frica. Vezi si tu ce este in casa ta. De atunci ma rog, ma inchin noaptea, spun rugaciuni, port cruciulițe, chiar daca nu merg des la biserica, tamaiez in casa happy