| AianaPetrescu29 a întrebat:

Buna TPU! Vreau sa imi varuiesc camera cu var gri inchis. Stiti cumva unde as putea gasi aceasta culoare sau ce culori as putea combina sa-mi iasa culoarea aia?

12 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca e var, cu oxid de fier negru, e un praf negru si ieftin. La lavabil trebuie mai mult, data fiind puterea de albire a, lavabilei.

| cristi202 a răspuns:

Scuze, abia acum am vazut ca e vorba de gri inchis. Rectific: la lavabila nu merge, decat daca il faci la masina in magazin. Cînd e vorba de o nuanta puternica, doar asa merge.

| darrio2007 a răspuns:

Alb si negru. Dar nu te sfatuiesc sa il faci prea inchis. Vei sta cu becul aprins si in timpul zilei.

| lpavel a răspuns:

Cauta aceasta culoare si pui mai mult in galeata pana iti iese culoarea dorita! daca nu gasesti culoarea gri cauti o firma care se ocupa cu amestecul varului lavabil si ti-l fac ei dar va costa mult!

| Apokales a răspuns:

Sa vedem... poti lua lavabil alb, ca altul nu gasesti, si poti pune colorant negru pana cand obtii griul dorit. Funda laughing?

| Salontanul a răspuns (pentru Apokales):

Invata sa nu te milogesti! Funda ti-o da daca considera ca i-ai raspuns bine, nu la "cerere".

| Apokales a răspuns (pentru Salontanul):

Era o gluma. Nu ma intereseaza funda. Si asa nu da nimeni doi bani pe ea.

| Salontanul a răspuns (pentru Apokales):

Ai dreptate! Nu conteaza ce vad ci ce-mi spune cineva ca sa vad. Am mai auzit asta la Basescu, cand se vedea clar ca a lovit un copil, si el spunea ca nu este adevarat. Asa l-au ales romanii presedinte si a doua oara si, acum, europarlamentar. Nu conteaza ca a fost dovedit ca fiind omul securitatii. Vai si amar!

| Apokales a răspuns (pentru Salontanul):

In apararea mea zic: "Și cu ce dracu` mă ajută pe mine, domnișoară, ca să înțeleg și eu?". Mai trebuie sa spun a cui este replica? Pe bune, era o gluma cu funda. happy
Mai trebuie sa treaca niste ani, zic eu. Totusi, mi se pare ca s-au mai schimbat niste lucruri, nu doar pe scena politica, dar si in jurul meu, observ unele schimbari in societate.

| Iote a răspuns:

De unde cumperi varul (alb si numai alb) gasesti si colorant pentru var.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varul e alb din fabricatie, nu am vazut var gri pana acum.
La Dedeman gasesti coloranti gri daca ai nevoie.

| PDora a răspuns:

Magazinele au un paletar de culori, sigur obtii informatii in magazin, vezi in dedeman https://www.dedeman.ro/......p/5014142, lavabila Mister Wies