| TasieSimona a întrebat:

Buna tuturor. Am o planta flamingo iar o parte din frunze au inceput sa se inegreasca, pateze. Desi am tuns frunzele bolnave boala se extinde si la celelalte frunze. Ce as putea sa fac/cumpar? Multumesc

1 răspuns:
| LexiEla a răspuns:

Poate daca tai un pic mai mult decat ce e negru va merge. Schimba pamantul. Poti cumpara vitamine, e un tub ca cel de lotiune de geamuri, cu puff.uri si stropesti pe planta. Daca nu gasesti solutii pe net, intreaba la florarie si poate stie.