| 。。。✿*゚Viento゚*✿。。。 a întrebat:

Am si eu o intrebare(probabil unora o sa vi se para o intrebare prosteasca, dar decat sa imi lasati un raspuns ce nu imi va fi de ajutor, mai bine va rog sa imi evitati intrebarea)...
Eu sunt in Spania.Trebuie sa vin in Romania pentru 1 luna cu intreaga mea familie.Insa am o problema, am cateva plante(flori) si nu stiu cum as putea proceda ca acestea sa nu se usuce cat timp sunt eu plecata in tara datorita faptului ca nu vor avea apa! Intrebarea mea este:stiti cumva cum as putea proceda ca sa evit ca plantele mele sa se usuce?***Nu am pe nimeni altcineva de incredere cui sa ii las cheia apartamentului***. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fa niste gauri mari la dopurile de la sticlele de plastic, umpli cu apa sticlele si le infingi in pamat ( partea cu dopul evident ), eventual le sprijini de ceva, isi vor lua cata apa le trebuie in fiecare zi. Nu lasa ghivecele in plin soare, eventual le poti pune pe o masa, te descurci tu sa le cauti un loc adecvat.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai pe nimeni de incredere sa-i dai cheia, o solutie ar fi sa le scoti la usa si sa rogi un vecin sa le ude.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna in primul rand sunt si eu in spania, nu stiu unde esti tu dar in fine sfatul meu este sa le piu niste ingraseminte si un bidon de 2litri de apa cu gura in pamant, iar cand plantele sau pamantul are nevoie de apa va scadea singura din bidon sper sa-ti fie de folos

| Lorelai a răspuns:

Pai atunci du-le pe ele la cineva acasahee hee asta daca nu ai multe.

| 。。。✿*゚Viento゚*✿。。。 explică:

***Nu am pe nimeni altcineva de incredere cui sa ii las cheia apartamentului pentru a intra sa ude florile***. Multumesc!