| DjSannan a întrebat:

Buna tuturor as dori niste pareri sincere de la cei cunoscatori sau de la cei care au aparate de aer conditionat.O sa va prezint doua modele,precizez ca doar una din aceste doua modele pot lua si va rog sa nu imi recomandati altele, vreau doar sa stiu care este mai bun?
Unul este Aparat de aer conditionat GRUNDIG GIN 120/GIN 121, 12.000 BTU/h, A++/A+, kit instalare inclus

Si celalat Aparat de aer conditionat BEKO BPEU 120 / BPEU 121, A++/A+, 12. 000BTU/h, kit instalare inclus

O sa va rog frumos cei care nu stiu sau nu cunosc sa se abtina de la comentarii.

4 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Beko si Grundig sunt exact aceeasi marca, de fapt chiar si astea 2 aparate sunt identice. Daca e vreo diferenta de pret sau termen de garantie intre ele ia-l pe cel cu garantie mai lunga, iar la garantie egala pe cel cu pret mai mic. In ce camera/la ce suprafata vrei sa-l montezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am BEKO de 11 ani, nu a necesitat reparatie doar de 3 ori am alimentat cu freon, sunt foarte bune.

| raducanuu a răspuns:

Eu zic sa incerci la un profesionist si sa ceri un sfat. Pe mine m-au ajutat cei de la http://www.home-clima.ro fara nicio problema :)

| alicemorar999 a răspuns:

Am inteles de la un prieten care lucreaza in domeniu: https://pmcaerconditionat.ro ca ambele modele sunt fabricate la midea fiind usor inferioare produselor midea.