| C_Donca_Adrian_1978 a întrebat:

BUNA tuturor. as dori sa stiu daca un generator electric de 650 de wati, ar face fata de exempu unei betoniere. sau spre exemplu unui ciocan rotopercutor de 1000 de wati?

1 răspuns:
| LIN2010 a răspuns:

Un generator electric de 650 de watti va putea alimenta un receptor electric de maxim 650 de watti (sau mai multe receptoare, a caror putere insumata, nu depaseste 650 de watti). Pentru o betoniera poate sa faca fata(acum depinde cu ce motor este echipata), dar pentru ciocanul rotopercutor de 1000 de watti, nu va face fata.Respecte