| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor.
Ieri am văzut în pod un gărgăun (bărzăune) care își făcea cuib.
Azi am zis să încerc să îl omor cu spray căci sunt alergică la albine deci presupun că dacă mă înțeapă pot muri căci au același venin doar că mai puternic.
Problema este că azi am văzut 2, m-am speriat și am fugit din pod.
Când am coborât și am ieșit pe balcon pur și simplu unul venea spre mine, am intrat repede în casă și în momentul ăla el se tot lovea de ușă.
Oare m-au luat după miros?
Acum nu mai pot ieși din casă de frică mai ales că am și un bebeluș.
Abia luni pot veni cei de la dezinsecție dar pana atunci nu știu ce să fac caci trebuie sa scot copilul la aer.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți să îl scoți, că nu stă el la ușă după tine.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Geezus. Spray?

| Dismally a răspuns:

Nu te du cu spray-ul daca esti alergica, acesta nu ii va omori instant si nu vei face decat sa-i enervezi. Cheama pe cineva sa te ajute.