| Perusijucausi a întrebat:

Buna tuturor... În cutiuță aceea unde femela perus isi depune oul trebuie pus ceva sau nu?

2 răspunsuri:
| ElSueno a răspuns:

Oule trebuie ținute la cald dacă vrei să clocească, deci da, recomandat ar fi sa aibă ceva crenguțe sau orice. Poți găsi în magazinele de animale niște punguțe cu fire (de lână sau bumbac, nu știu exact) care înlocuiesc iarba, penele și alte materiale pe care păsările le obțin din natură.

| Cduncfujndf a răspuns:

Există în magazinele pentru animale, un fel de mini cuiburi, care sunt și acoperite. Îți trebuie unul d-ăla, și poți să pui niște vată în el, pentru a fii moale și călduros.