| Rienmedire a întrebat:

Buna! Vreau sa plantez niste tuia langa casa pentru ca stau la drum principal si sa fac ca si un gard viu, dar vreau sa stiu daca radacinile pot afecta fundatia casei in timp. Dau funda!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bunicul meu avea tuia la un metru si ceva de casa. Traieste si astazi acel copac si casa n-are nimic. Eu o stiu de peste 50 de ani.

| sierra1 a răspuns:

E posibil ce spui tu dar după vreo 5-600 de ani

| wildthing a răspuns:

Din cate stiu eu, tuia nu are radacini asa puternice si nici nu se intind asa mult incat sa afecteze fundatia unei case care presupun ca e totusi la cativa metri distanta. Tuia poate fi tinuta si-n ghiveci, deci trage si tu concluzia.