| Anacristina0444 a întrebat:

Acum vreo luna niște doamne vindeau la metrou la aviatorilor buchete din niște flori mari, roz, care arătau ca niște lalele închise, însă erau mai mari decât lalelele si păreau cumva mai cărnoase. Nu am poze si nicio idee ce ar putea fi, dar poate cineva mai cunoscător decât mine isi da seama din descriere ce flori sunt. Va mulțumesc

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Erau nuferi.
Cu un asemenea buchet, luat tot de la metrou, am cistigat inima sotioarei mele acum 11 ani. Cind i-l dadusem, radia de bucurie.
Cind din nou am gasit, tot la metrou, am dat atunci ultimii bani ca sa ii fac din nou cadou sotiei. Din nou am vazut-o radiind de bucurie. :)
Banuiesc ca aproximativ asa aratau cei vazuti de tine:
https://www.stirilekanald.ro/......i-17161227

| Anacristina0444 explică (pentru cristi202):

Iti mulțumesc atât de mult!

| cristi202 a răspuns (pentru Anacristina0444):

Cu multa placere!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Foarte probabil că erau flori de magnolia

| Leo_Leo_1979 a răspuns:

Nuferi!