| cureliuc a întrebat:

Buna ziua, am 2 galeti de var lavabil de 1L de la sticky si scrie că trebuie să le diluez cu 10% apă, îmi puteți spune cu cata apă mai exact trebuie pusă, nu mă pricep? Multumesc

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

100 ml apa in fiecare galeata, dar nu iti recomand, intrucat este o vopsea low cost, foarte diluata din fabricatie Daca mai adaugi si tu apa vei obtine un fel de zeama chioara.
Sfatul meu este sa o dai asa cum este.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Ai lipsit la „artimetica". 100 ml apa la 1000 ml(1 litru). Cel mai prost var ai ales.