| Enea_Cristinel_1973 a întrebat:

Buna ziua am comandat si eu o drujba lesnik de la beb.ro cei care o folosesc sa mi spuna daca e buna de ceva chiar are 6 cp multumesc.

2 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Daca e facuta in china nu are puterea declarata pe ea. Iti spun din experienta, am cumparat un stern (clona chinezeasca) si este diferenta mare la calitatea pieselor fata de cele originale. Consuma foarte mult, are lant de proasta calitate si unele piese deja s-au defectat. Nu o baga direct in busteni, baga-i uleiul recomandat in manual si las-o sa mearga 1-2 rezervoare in gol. Dupa o poti incerca pe ceva scanduri si progresiv pana ajungi la busteni. Nu apasa tare pe ea si nu o tura foarte mult la maxim. Ai grija ca mereu sa curga ulei pe canalul de ungere, si raportul ulei-benzina sa fie optim altfel ori se afuma bujia ori se duce pistonul. Daca ai grija de dea, si chinezeasca daca e, isi face treaba.

| cioci a răspuns:

Made in china happy