| leonard05 a întrebat:

Buna ziua ..am luat si eu un motor de la o masina de spalat si are 3 fire.Le-am legat le-am bagat in priza si se învârte incet, de la ce sa fie?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Si cum vrei sa se invarta? Masina de spalat merge incet eu asa stiu.Cand stoarce da atunci are turatie mare, deci are 3 fire ca este un motor cu turatie varaiabila, este conntrola de calculatorul masinii, nu poti tu controla turatia, nu ai cum.Deci de aia are 3 fire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo. Unde e intrebarea?