| AnonimaTimida a întrebat:

Buna ziua
Am o bluza alba cu dungi negre grosute.
Cumparata acum 3 4 luni era alba iar de cand o spal e tot mai neagra, petele raman.
Am avut ceva pata de sos si am folosit vanish dar acolo unde a fost pata este o pata alba care nu iese.
Pana acum imi spala mama dar nu mai locuiesc cu ea si nu stiu cum sa spal la masina / mana.

2 răspunsuri:
| endizaw a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa o speli cu masina de spalat. Trebuie doar sa pui bluza singura, adica sa se spele singura doar ea, fa un test. Daca se inegreaza si mai mult cand e singura, verifica temperatura.

| Ambersfichi a răspuns:

Buna!
Când ai o bluza in doua non culori diferite recomandat este sa o speli la maxim 30 de grade deoarece altfel Riști ca non-culorile sa se îmbine.
Trebuie sa ai grija la ce fel de Vanish este, dacă este pentru haine colorate, albe sau negre.
Mult spor la spălat! /AS