| Ionuțjion2 a întrebat:

Am o centrala termica Romstal și de când a dat gerul au început și problemele. În timpul arderii crește presiunea la 2, 5-3, câteodată chiar mai mult și curge pe la supapa, iar dacă nu se aprinde aproximativ jumătate de oră, scade presiunea aproape la 0 și bineînțeles intră pe avarie. Am chemat un meseriaș care a băgat aer în centrală, însă fără rezultat, dimpotrivă, până să bage aer nu scădea presiunea la 0 dar după ce a băgat aer, am găsit-o in două dimineți cu presiune 0. Meseriașul a zis că singura soluție ar fi sa,,schimb schimbătorul,,care costa,, doar,, 1000 de lei. Mă poate ajuta cineva cu un sfat!? Mulțumesc!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Meseriașul a băgat aer în centrală?

Fă-i instalației o aerisire. Adică SCOATE aerul din instalație.