| Stoleru_Florin_1972 a întrebat:

Buna ziua
Am o combina frigorifica Electrolux{frigiderul sus congelatorul jos} saptamana asata nu mai ingheta iar cand pornea mergea aproximativ 3 min si se oprea zgomotos iar dupa 15-20min la fel ...am chemat un meserias si a schimbat compresorul. Acum ingheata, raceste dar in spate la compresor este o teva de cupru{ intra in compresor }care are gheata pe ea imi puteti spune cu sa rezolv acest lucru si de ce ingheata teva respectiva?
Multumesc!

1 răspuns:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Prin teava aia trece freonul care raceste. Sincer, nu cred ca e normal sa aiba gheata daca e in afara congelatorului. Cheama meseriasul care ti-a facut lucrarea.