| Mihai_Olteanu_1968 a întrebat:

Buna ziua, am o drujba Partner P350S care dupa ce dau la pompita de amorsare porneste si merge cateva secunde. Am schimbat furtunurile de benzina,am verificat supapa aceea mica de pe rezervor,garnitura buson,verificat fisuri rezervor,carburator curatat dar degeaba. Nu are bule de aer pe furtun dar in schimb nu face vacum. Compresie are,galeria de admisie este buna. Cand scot furtunul de benzina din carburator nu curge nimic, ba din contra se retrage benzina de pe furtun. Daca aveti vreo idee va rog sa ma ajutati. Multumesc!

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Poate nu intra aer in rezervor, trebuie sa aiba o valva, nu mai stiu cum ii zice ce lasa aerul sa intre.Valve air vent sau ceva de genul asta.aia ar putea sa fie obturata, scoate si curata, pune apoi la loc si incearca iar.
Daca nu iese presiunea din rezervor, sau nu intra aer, atunci benzina nu se duce catre carburator, de aia ti se opreste.

| Mihai_Olteanu_1968 explică:

Multumesc,am rezolvat problema. Jiglerul L trebuia reglat la patru ture si jumatate (nu am mai intalnit pana acum la drujbe) si bine inteles ajustat si H.

| relian a răspuns (pentru Mihai_Olteanu_1968):

Aia trebuia sa vina din fabrica ajustata asa cum trebuie.Ori poate o fi umblat careva, de regula aia din fabrica regleaza mai toate sa functioneze cat mai bine.
Dar e bun ca ai reusit si totu este ok, Bafta

| Mihai_Olteanu_1968 explică (pentru relian):

Multumesc si bafta de asemenea!