| razvancrn99 a întrebat:

Am o fundație pe care vreau să ridic o casă, problema este că este mai veche și s-a umplut cu iarbă, burieni, urzici... Îmi poate spune cineva ce să fac sau ce să pun pe toată suprafața ca să scap de ele definitiv? Și cel mai important este că, indiferent de ce îmi recomandați, sa nu afecteze construcția pe viitor, adică să nu se macine cimentul ce o să fie turnat peste! Am înțeles că sarea strică cimentul...

Răspuns Câştigător
| alex15ccc a răspuns:

Salut, am gasit un articol care o sa te ajute
http://agrointel.ro/......pavajelor/

| razvancrn99 explică (pentru alex15ccc):

Mulțumesc, am mai citit și eu dar o să încerc una din acestea.

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Le tai/smulgi pe toate, dupa care torni peste o placa de beton usor armata.