| sey1994 a întrebat:

Am o intrebare pentru meseriasii in domeniu. Am intrarea pivnitei in bucatarie, si as dori ca sa acopar usile pivnitei (care se deschid una spre stanga iar cealalta spre dreapta) cu acelasi model de gresie din bucatarie ca sa arate mai aspectuos. Este vreo posibilitate sa lipesc gresia pe usile din lemn ale pivnitei, dupa ce finisez bine lemnul?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu stiu cat va tine adezivul pe lemn, mai ales pe niste usi pe care le inchizi si le deschizi mereu. Poti incerca sa le inlocuiesti cu altele din OSB gros (chiar in doua straturi), este mai putin rigid si in plus adezivul adera mai bine.
Daca tot ai vrut sa fie in ton cu restul bucatariei, puteai alege parchet in locul gresiei.

| mihai69 a răspuns:

Încearcă cu silicon sanitar. Să lași rosturi ceva mai mari - lemnul „lucrează" în funcție de umiditate.

| buffa a răspuns:

Încearcă cu silicon sanitar, eu la fel l-am folosit astazi.

| bucurestiamenajari a răspuns:

Poti gasi mai multe detalii aici : http://www.design-total.ro/