| Plevgabi_Gabiplev_1977 a întrebat:

Bună ziua.Am o mare problemă şi aş dori sfaturi cât mai utile pentru a remedia cât mai repede situația. Săptămâna asta electricianul mi-a înlocuit instalația electrică veche.A schimbat tabloul electric, prizele, întrerupătoarele.De la tabloul electric mi-a tras cablurile prin pat cablu.Pat cablu s-a desprins şi s-a rupt din cauza greutății cablurilor.Toate cablurile îmi atârnă.Ce mă sfătuiți să fac? Am încercat să prind cu diblu şi să lipesc cu Bison pat cablu, dar degeaba, nu rezistă.Aş dori o soluție viabilă şi cât mai rapidă.Pat cablu are dimensiunea 30×16. Vă mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| InVisible99 a răspuns:

Sa chemi niste specialisti, dai un ban in plus dar sa-si faca treaba ok, asa cu bisnitari din astia nu merita, iar sa te bagi tu e periculos