| Punct_Lauraa_1990 a întrebat:

Am o nelamurire... de maxim o saptamana, cand pornesc apa calda, porneste centrala, curge apa in jur de 3, maxim 5 minute apoi mi se ia curentul si trebuie sa merg afara la ponoul central sa-i zic asa si este enervant... sunt in dus si raman cu gelul de dus pe mine si trebuie sa ies afara sa pornesc curentul... Ce credeti ca ar putea fi, un scurt circuit pe undeva, sau sa fie de la centrala?

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Ar putea fi o siguranta de la panou. Cheama un electrician sa vada despre ce este vorba.

| Punct_Lauraa_1990 explică (pentru Dismally):

Am vrut sa chem elecricianul care mi-a facut instalatia, dar cu sarbatoarea de sf marie, nu a raspuns si pana luni e disperare cu apa... panoul de afara are o singura chestie de on-off, care mi da batai de cap pana luni? Oricum, multumesc!

3 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ar putea avea centrala o problema care sa determine un consum mai mare nejustificat.

| Kron5tadt a răspuns:

Pompa de recirculare a apei din circuit ia curent mare. Cheama un tehnician, nu un "meserias".