| Andreea_Larisa_1995_S8Ef a întrebat:

Am o planta care se numeste Pachira Aquatica si de vreo luna am niste probleme cu ea. Pur si simplu din varful frunzei se usuca planta si frunza devine ca o foita foarte subtire. Daca o scot afara in ploaie isi revine daca o bag inapoi in casa se intampla la fel. Dar si in casa am umiditate si le pulverizez. Pamantul este bine drenat, ce sa fac cu ea, ma poate ajuta cineva?

1 răspuns:
| RxTx a răspuns:

Simplu citește Despre sulf ca pui dacă ideea mea fost bună există piatră vânătă și sulf eu așa și rezolva probleme