| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua. Am o problema, am avut la ușă termopan plasa de țânțari dar s-a rupt și a rămas gauri de la balamale in termopan. Cu ce se poate astupa găurile și după cu ce vopsesc termopanul? Mulțumesc.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Foloseste un etanșant siliconic de culoare apropiata, de tipul celor utilizate la parchet sau la imbinarea faiantei cu gresia.

| darrio2007 a răspuns:

Silicon. Termopanul nu se vopseste ci se spala.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Silicon. Se astupa intai si apoi se vopsesc ramele, nu geamul!

| romeo78 a răspuns:

Dopuri de șuruburi cu cap înecat sau dopuri folosite la mobile pentru ascunderea șuruburilor.
Tâmplăria PVC nu se vopsește, ea vine din producție colorată.

Răspuns utilizator avertizat