| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu mirosul din bucatarie. Ne-am cumparat un apartament, mobila de bucatarie este din lemn masiv si este lipita de perete, are vreo 3m. Ideea e ca oricata curatenie as face tot timpul este un miros de "spatiu inchis". Sub mobila pot aspira/sterge, numai in spatele ei nu pot. Nu aveti nici o idee cum as putea scapa de mirosul asta sau cum mi-as putea da seama de unde provine?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Incearcă să lași intre mobilă și perete vreo 2-3cm pentru circulatia aerului

| Paula2018 a răspuns (pentru sierra1):

Din pacate nu am nicio sansa sa o mut, e de 3m, lemn masiv.

| Iote a răspuns:

Daca nu e nici de la scurgerea de la chiuveta, cheama 2-3 barbati zdraveni care sa-ti mute mastodontul. Cine a putut gandi asaa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate sa provină și de pe scurgere. Mai arunca pe scurgerea de la chiuveta apa clocotită, clor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spațiu închis... Scuze, acum am văzut. Eu as demonta mobila cu totul, as pune mobila pe foc, renova, pune alta mobila.

| eckblume a răspuns:

E igrasie in spatele mobilei, asa se intampla cand nu mai "respira" peretele.
https://alecoair.ro/......-definitiv
Poti scapa de el cu solutie, dar trebuie sa dai pe zonele afectate.
Da, mai poate fi si de la chiuveta, vezi la țevi.

| Paula2018 a răspuns:

O sa o schimb cat se repede pot, in 2-3 luni, insa ma gandeam ca poate gasesc o solutie temporara. Inte-adevar, cand ne-am mutat am gasit toate mizeriile posibile... mai erau si parinti cu un copil...

| Carmenk a răspuns:

Probabil înainte a stat niște oamenii jegosii, si sinteam mirosul in pereți, țigări, mancare etc, mucegai