| Vasile_Ichim_1983 a întrebat:

Am o problema cu un aragaz ZANUSSI. Am schimbat duzele pentru a merge pe butelie, ochiurile si rotisorul functioneaza perfect dar cuptorul da flacara prea mare. Se poate regla de undeva sau trebuie schimbat arzatorul de la cuptor?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vezi in cartea tehnica a aragazului. Eu am facut aceeasi treaba la un Arctic, iar sub butoanele din fata, are cate un reglaj pentru fiecare ochi/arzator.
Daca nu gasesti acel reglaj, scoate duza arzatorului, si cauta una cu o valoare putin mai mica. Pe ele scrie ce diametru are gaura.