| Ilie1Florin a întrebat:

Buna ziua, am pe contorul la apa cifrele 00138 vreau să știu câți metri cubi am de apa.

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Ca sa știi cati ai consumat, din cei 318 afisati acum trebuie sa ii scazi pe cei afisati la citirea anterioara a contorului. Altfel stii doar cat ai consumat de la instalarea contorului pana azi.

| Dismally a răspuns:

| Ilie1Florin explică (pentru Dismally):

Da dar cifra 8 se rotește spre nou nu este litri acea

| Dismally a răspuns (pentru Ilie1Florin):

Da, este 9. Daca ai din ala cu doua "zecimale" te uiti la cele doua cifre de acolo, daca este mai mult de 50 pui 1 metru in plus.

| Ilie1Florin explică (pentru Dismally):

Eu credem că am 13 metri, 8 nu 138

| Dismally a răspuns (pentru Ilie1Florin):

Daca nu este nici o virgula dupa 13, ai 138.

| Ilie1Florin explică (pentru Dismally):

Mulțumesc