| Crash94 a întrebat:

Am primit un covor de la cineva de la țară. Covorul este nou, dar fiindcă a stat ceva timp în spațiu închis, a prins acel miros de stătut.
Credeți că aș putea să scap de acest miros, foarte deranjant de altfel?
Vă mulțumesc!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dul la nufarul acolo ei curăță si covoare cu niste aparate speciale il spală si il parfumeaza ei cu solutii speciale de covoare.

| Goete a răspuns:

Ai incercat sa-l speli?

| Crash94 explică (pentru Goete):

Asta urmează să fac. Însă nu știam ce produse să folosesc, de teamă să nu îi îngreunez mirosul.

| Denisa0954 a răspuns:

Amesteca o cana de otet cu 3 cani de apa, bicarbonar si balsam de rufe. Pariază l cu o perie de covoare. Otetul si bicarbonatul ar trebui sa scoată mirosul neplăcut, iar balsamul sa i dea un miros placut

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Du-l la curatatorie, asa scapi si de bacteriile care se află în covor