| plasmaticus a întrebat:

Am pus termopane de curand. In cat timp de la montarea lor ar trebui facute reparatiile?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Toate remedierile dupa schimbarea unei usi sau geam se fac de cei care au angajat lucrarea, in cazul tau firma de termopane (inclusiv reparatiile de zidarie si izolare intre perete si tocul geamului sau usii), curatarea locului, transportul deseurilor (molozul si geamul /usa veche etc.) rezultate.
Reparatiile dupa fixarea noului geam sau usa pot dura intre cateva ore si 1-2 saptamani, dupa caz.

| gabicoo a răspuns:

Dupa 2 zile. Spuma trebuie sa se usuce bine si tamplaria trebuie sa se "așeze".
Adu un mester bun și cumpara tu materialele( ai grija sa fie de calitate)
Si sa nu uit cumpara-ti plasa pentru. zidarie, daca nu folosesti plasa tencuiala crapa dupa un an.
Succes!
happy

| geani71 a răspuns:

1 si 2 zile lasi spuma si apoi se pot face reparatiile