| Manea_Razvan_1999_rWCu a întrebat:

am si eu de vopsit niste bucatele mici de metal cu crom si doresc sa incerc un crom auriu de la Den Braven (Spray Super Color Chrome ). Preoblema mea este ca am vazut anumite tutoriale pe net unde mai intai metalul care urma sa fie vopsit era tinut sub jet de apa apoi era aplicat cromul ca la sfarsit sa fie din nou udat. La fel se procedeaza si la acest tip de vopsea sau doar se aplica pe suprafata curata si degresata si se lasa sa se usuce (la fel ca la o vopsea normala)?

Răspuns Câştigător
| IIIshaneIII a răspuns:

Daca este vopsea, atunci doar,, aroma,, este de rom deci o poti folosi, dar v-a sari in timp ca orice vopsea, sau poti sa incerci singur pe o bucatica de metal si vezi cum se comporta