| Ene_Alexandra_1995 a întrebat:

Am si eu o intrebare poate mai multe. Am o catelusa bichon de nici un an si este gestanta de vreo luna si ceva, a facut puii "asa cred" "nu stiu sigur dacă e, dar sansele sunt mari" cu un caine de talia ei dar nu rasa la fel, si imi este frică ca nu v-a putea naşte din cauză ca îi curge un lichid roşu asa șters puțin. Mi-e frică de acest lichid ca să nu o pierd, pentru că o consider fetița mea. Ea stă sub un scaun cand doarme sau pe pernă, dar de cele mai multe ori stă sub scaun şi e mai cuminte, s-a mai schimbat.Am nevoie de mare ajutor! Va rog mult să mă ajutați! Vreau sa ştiu ca să ma pregatesc! Şi la cat timp pot da puii dacă are?

1 răspuns:
| AELD a răspuns:

O să fiu directă!

Te poți pregăti de înmormântare ei!

Nu este voie sa o dai la monta de la vârsta asta, doar de la doi ani în sus, pentru ca ea este ca și un copil și nu e dezvoltata atât cât trebuie ca să poată face pui. Dacă scăpa cu viata puii vor avea malformații grave.

Informează-te înainte de a face asa ceva, ți-ai traumatizat catelusa și chinui niște bieți pui de câine care nu vor avea un picior sau se vor naște morți.