| Rus_Paula_Dany_1991 a întrebat:

Buna ziua am si eu o nelămurire cu masina de spalat BEKO WRE6512 BWW
Pun balsamul in masina de spalat si îl ia dar când e gata masina de spalat nu miros hainele a lenor

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cumva il ia inainte de a trebui? Nu stiu cum este masina ta, dar eu am Arctic (sora lui Beko) si daca pun lichid mai mult lichid parfumant (decat trebuie) curge singur inainte de momentul cand ar trebui sa-l ia. Se duce la spalare in loc de clatirea si de aia nu se simte. Incearca sa pui pana sub nivel (la mine este o placuta bleu si pun pana sub ea).

| gheorghe699 a răspuns:

O singura explicatie exista, il ia odata cu detergentul, ca atare ..nu au cum sa aiba rufele miros,incearca sa o urmaresti si sa pui parfumantul (lenor, cocolino)dupa, adica inainte de clatire, o pui pe pauza zi adaugi. apoi vezi cauza, ai pus prea mult de il ia odata cu detergentul.