| caracatyta a întrebat:

Am si eu o problema cu o masina de spalat indesit witl 105 care porneste dar se opreste in timpul spalarii, ramine cu apa inauntru, si clipaie primul si al treilea led+rosu. Se poate remedia problema, si cit de repede? Ozi buna!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vazi daca nu sunt infundate furtunul de evacuare si sita de jos.
Am avut si eu aceeasi problema si dupa curatarea furtunului s-a rezolvat.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca masina ta are Display si ai manualul atunci cauta acolo in manual si o sa afli ce problema ai.Masinile de spalat pot sa iti spuna ele singure ce problema este, dar asta daca ai manualul si acolo o sa vezi spune ce butoane si cite deodata sa apesi pentru a face un test, dupa care pe acel display iti va apare un cod.Ei in manual la sf ai ceva coduri si scrie la codul afklat ce problema este.Dar mai mult ca sigur este computerul de bord dus.Adica aia sau ala esti va trebui sa cumperi alt bord.Zic si eu ca pina nu faci test nu stii sigur. Oricum bafta

| stlucian a răspuns:

In partea de jos a masinii exista un capac care de indeparteaza cu ajutorul unei surubelnite late de jos in sus iar in dreapta este un filtru care se desurubeaza.Verifica daca este curat.

| sosostore a răspuns:

Daca nu reusesti prin curatarea furtunului de evacuare a apei incearca sa il schimbi, dar vezi ca si astea au modele diferite, cel mai bine e sa te duci cu el la un magazin ceva, din cate mi s-a spus cand se strica sau se infunda blocheaza programul masinii si aceasta nu mai continua sa faca nimic. daca mai ai apa inauntru schimba programul - trebuie sa iti arate un semn cu trei sagetele in jos