| FrancezuRN a întrebat:

Bună ziua, aș dori să-mi redecorez casa, însă ceva
Nu mă lămurește, aș putea vopsi casa cu vopsea lavabilă, u un tub pulverizator pe aer,?

5 răspunsuri:
| FrancezuRN explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Da dar nu este electric este din plastic, crezi că sunt șanse să rămână urme sau reziduri?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru FrancezuRN):

Daca veu spala pulverizatorul, imediat ce s-a golit de lavabila, nu raman ure in bazin; iar daca vor ramane urme, o sa iei locl 17 la expozitia de pulverizatoare din plastic.winking

| FrancezuRN explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Mă refer la urme pe, pereți.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru FrancezuRN):

Daca dilutia o sa fie cea corecta : nu o sa ai probleme. nu insista sa acopere din prima trecere. mult mai bine este sa dai 35 straturi de uniformizare. incearca vascozitatea intr-o zona unde eventualele retusuri defectuase sa nu deranjeze vizual
SUCCES!