| Gabryellaa a întrebat:

As vrea sa stiu daca sunt camere de inchiriat in Iasi, in camine studentesti, pentru oameni obisnuiti, adica care nu sunt studenti. De exemplu daca eu, care voi fi studenta as putea sta cu o persoana care nu e student. Am gasit pe net camere de camin de inchiriat la maxim 600 de lei dar nu am inteles daca pretul este de persoana. Multumesc!

1 răspuns:
| nashu40 a răspuns:

Nu stiu cum e in Iasi, dar am pe cineva care sta la un camin in Bucuresti. Acolo, pe timpul anului universitar e un anumit pret chiria. Pe vara, pretul creste semnificativ. In camin stiu ca au camere si persoane care nu sunt studenti. De obicei pretul este de persoana, dar acum depinde cum te intelegi cu cel care inchiriaza. E posibil ca anunturile pe care le-ai vazut tu sa fie date de studenti pentru camerele in care nu stau pe timpul vacantei, asadar inchirierea se va face doar pe un timp limitat, sau poate acel student si-a gasit camera in alta parte si vrea sa scoata un ban in plus fata de chiria pe care o are de platit, fara stirea administratorului.
Succes!