| DAS a întrebat:

Cat ciment intra la un metru cub de beton pentru fundatie? Multumesc.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pentru fundatii se calculeaza de obicei 200 kg ciment la metrul cub de beton.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca e 1m cub sau 1 m patrat dar betonul se combina si ai ca referinta unele utilizari.Ptr utilizarile mele chiar si ca fundatie am folosit 4 roabe de balastru la 1 sac de ciment.

| patrocle_1923 a răspuns:

9 saci ciment la mc

| nicu333 a răspuns:

Eu sau si am folosit trei roabe la un sac de ciment tu poti sa calculezi cite roabe are un metru cub de nisip sau balastru deci bagi ciment in functie de roabe...