| Den123 a întrebat:

Ce parere aveti despre casele din 1986 din caramida? Dau exemplu: "constructie din caramida; 4 camere, necesita renovare la interior; exista incaperi pentru baie si bucatarie, insa acestea nu sunt amenajate; nu sunt racordate utilitati, acestea fiind la maxim 5 m de casa.Suprafata totala a terenului este de 260 mp (casa+curte), cu front stradal de 15 m. Necesita renovare la interior. 32.000 de euro"Langa oras.

Răspuns Câştigător
| Valentinaldoilea a răspuns:

Din 1986 sunt relativ noi. Din caramida, foarte bine.
Renovare la interior: reparatii, zugravit, cam ce se face la orice mutare, nimic grav.
Vezi insa ce este cu utilitatile alea (apa, canalizare, gaz, electrica). Aprobarile, proiectele, racordarile, s-ar putea sa te coste foarte mult. Intereseaza-te inainte despre asta.

| Den123 explică (pentru Valentinaldoilea):

Multumesc pentru raspuns!

3 răspunsuri:
| simpluone a răspuns:

Caramida nu e o problema aici ci lipsa utilitatilor cum a zis cineva. Degeaba ai un perete rezistent cand pica acoperisul sau se surpa fundatia. Cel mai bine este in momentul cand te-ai hotarat la o casa sa incerci sa platesti un specialist pentru o evaluare nu ar trebui sa fie scump.

| Den123 explică (pentru simpluone):

Da,multumesc!