| Mitroiu_Maria_1963 a întrebat:

Cum pot avea masuratoarea corecta pentru un acoperis in doua ape la o casa cu trei camere: 4 m lungime cu 4 m latime, 4 metri lungime cu 3 m latime. 3m lungime cu 3 m latume si doua holuri de 4 m lungime si 2, 5 latime. Multumesc frumos!

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Ar fi mai de ajutor dimensiunile exterioare ale casei, in baza lor se poate da o aproximare. Sau macar numara țiglele (cate randuri sunt peo parte si cate bucati pe un rand). Numărul lor si o poza in care se vede modelul poate fi de mare ajutor in aprecierea suprafeței. Dimensiunile camerelor nu spun absolut nimic.

| sierra1 a răspuns:

Suie-te pe scară, măsoară acoperișul!

| lpavel a răspuns:

Spune dimensiunile casei nu a camerelor... happy