| Renata_Iulia_1994 a întrebat:

daca vrei sa te legi la curent casa fiind construita recent iar stalpul e la vreo 20 de metri, cat costa legarea la curent?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Tu crezi ca compania de electricitate care iti va face tie jobu asta sta pe TPU? laughing du-te frate si intreaba pe aia, pe aici chiar daca cineva a facut asa ceva pretu este diferite fata de ce ai tu, depinde de oras, de zona de multe alte chestii.

| Arthiom a răspuns:

Depinde de orasul in care locuiti si cat de jegosi sunt astia de la furnizare. Cum vad ca a zis si sorinel, l-au taxat destul de mult.

Eu am o cunostinta in Bucuresti, si ca sa faca bransamentul la reteaua electrica a scos din buzunar prima data 5000 lei asta pentru sapat sant pentru cablu si tras cablu, pus contor, panou sigurante, dupa inca 2500 lei doar ca sa lege firele de la stalp. Si distanta intre stalp si casa nu e mai mare de 4 metri. Astia trebuie legati de masina, tarati prin oras, aruncati in spirt, dupa dat foc, dupa iar dat foc si aruncat ce ramane in sant!

Alt prieten, locuieste in Buzau, s-a mutat la o casa debransata de la retea, dar avea panou de sigurante, tot ce trebuie, si numai pentru rebransare l-au taxat nu mai putin de 4200 lei.

Acum cine stie, in zona dvs poate altfel sunt tarifele, si magarii.

| sorinel98 a răspuns:

Buna ziua, si eu am o casa construita recent si bransamentul la curent ( de pe stalp pana pe casa ) m-a costat undeva la 7000-8000 de lei! Adica undeva la 8000 de lei am iesit la final (acte, fire + manopera )