| Antonio_Antonio_1981_g4KB a întrebat:

din greseala am scapat putina de frisca pe peretele care este vopsit cu lavabil. Aveti idee cum fac sa scap de petele pe care le-a facut frisca?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca este intr-adevar lavabil, atunci o poti spala usor cu o carpa moale, umezita.
(lavabil = ser poate spala)

Daca se sterge si vopseaua, atunci ori vopseaua, ori zugravul nu a fost bun.

| Antonio_Antonio_1981_g4KB explică (pentru Bula):

A fost si o intentie si asta dar nu s-a luat tot, multumesc oricum pentru raspuns, si ca mi-ai dat atentie daca ai alte solutii, imi poti lasa aici! happy

| Bula a răspuns (pentru Antonio_Antonio_1981_g4KB):

Alta solutie: folosesti vopsea de calitate, care intr-adevar se poate spala. Costa mai mult, dar nu trebuie sa zugravesti la fiecare stropire.

Zugravul trebuie sa cunoasca materialele cu care lucreaza, in caz contrar poti invata o maimuta care sa dea cu pensula sau cu rola si te costa doar cateva banane... big grin