| Făgăraş a întrebat:

Doresc să cumpăr o motocositoare pentru mine personal. Vreau să o folosesc la grădină, să cosesc pe șanțuri, etc! Care este mai indicată? Una ieftină sau una de firmă!?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Una profesionala este destinată unei persoane care o folosește zilnic. Pentru curățat 10 metri de șanț si un colț de grădină nu merita una profesionala.

2 răspunsuri:
| M4RK a răspuns:

Daca cumperi de firma e mai scumpa cum ar fi Sthil si are si motorul mai mic, daca cumperi una chinezeasca e mai eftin si pana la urma oricare se poate strica. Eu am cumparat o motocoasa Condor M520 din Dedeman de 3 ani o am si tot ce am schimbat la ea a fost o bujie, filtru de benzina, un demaror si mosorul pentru fir care se strica des la atingerea de pamant. Daca iti cumperi o motocoasa iti recomand sa iei cu tot cu ham profesional pentru ca e mai confortabil atunci cand cosesti.

| Dani6421 a răspuns:

Iti recomand una de firma cu un cost ridicat dar macar cumperi ceva bun si pe termen lung, alea ieftine se strica repede si le cumperi de mai multe ori.