| SuntSerioasa a întrebat:

Dorez sa achizitionez un aspirator. Stit care firma are aspiroatoarele mai bune? daca puteti va rog sa imi dati un link de pe eMAG sau alt site cu aspiratorul
DAU FUNDA
Multumesc

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aici nu este vorba de firma. Eu am avut pana anul trecut (de 8 ani) un aspirator Platinium turcesc. Si-a facut treaba foarte bine. Anul asta am luat unul cica "de firma", Daewoo. Sotia mea este gata sa-l arunce. Am facut prostia sa mi-l iau on line. Mai bine mergi in magazin si le incerci. Le iei la rand pe cele cu filtru Hepa si fara sac. Le dai drumu si pui palma la orificiul pe unde intra aerul. Daca se lipeste de palma si-l poti ridica este foarte bun. Se zice ca in 2017 cel mai bun este Samsung VC15RHNDCNC. Eu, sincer, nu cred pana nu vad si nu mai iau online.

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Tata aspiratoarelor se numeste Miele. Din pacate pentru noi romanii sunt destul de scumpe, entry levelul fiind la pret echivalent cu varful de gama al firmelor cu pretentii.
Daca iti spun garantie 10 ani, cred ca spun totul...

| relian a răspuns:

Cele mai bune aspiratoare pentru casa sunt cele de la firma Dyson cauta pe net si vezi.Dar nu stiu daca o sa vrei un asa aspirator costa de la cateva sute in sus, ma refer sute de dolari :)) Cel mai bun e undeva la 5-6 sute.Asa mai mic e undeva la 4 sute de dolari.Eu asa am unu Dyson DC400 e bun, mai bun ca oriciare alt aspirator pentru casa.
Ai intrebat care is mai bune eu am raspuns, asta e cred c a cel mai bun nu printre cele mai bune.Acum tu decizi ce vrei.Vezi ca sunt sin RO iti dau link-ul asta te uiti si te descurci tu acolo.Ala este sitele lor in RO acolo iti explica ce este ala un aspirator Dyson si cum functioneaza si alte chestii. Daca vrei sa cumperi mergi jos pe pagina si ai undeva mic scris -unde poti cumpara-clik acolo si iti arata in ce magazine sunt disponibele.

https://www.dyson.com.ro

| relian a răspuns:

Ma uitai eu in RO au la un magain zic ei AVstore e primul din lista care ti-l da link-ul ce ti l-am trimis.Restu nu au nici eMAG nici restul nau brandu asta.Costa unu din ala adevarat 2 mii de lei roni ce or fi aia laughing Dar inra la aia si vezi toate modelele si preturile.
Eu am spus de aspiratorul asta pentru ca stiu cum este si ce face.Am probat toate brandurile de aspiratoare, ca asta nu-i nici unu, deci spun din experienta.Au de care doresti ca pret, ca folosire, al mai scump e din ala pe verticala sil duci pe bila, dar au si portabile si pentru animale orice ai nevoie la aia gasesti.Bine dai un ban dar stai in fata laughing Din asta poti sa cumperi fara sa probezi garantat o sati placa.Numai cand spui cuiva dau cu aspiratoru si ala te intreaba ce aspirator ai.Tu spui Dyson aia or sa explameee ooooooo laughingDeci cam asta este diferenta dintre aspiratoarele astea si restul. oamenii cand aud ooooo tiai luat bmw laughingmercedes laughing audi laughing dar cand le spui pai mi-am luat o dacia laughing au intros spatele si au plecat.Scuze ca mai glumesc si eu dar ma plictiseam si n-am cu cine sa vorbesc.
Tu ce faci pe aici cati ani ai si de ce dai cu aspiratorl, cine tea insarcinat cu jobu asta laughing

| xerxes1 a răspuns:

Sa aiba filtru Hepa.
Asa nu o sa se mai simta miros de praf in casa dupa ce dai cu aspiratorul.Este util si pentru persoanele alergice la praf.
Recomand Philips cu saci de unica folosinta originali.
Practic schimbi sacul cand este plin iar filtrul hepa se schimba la un an in functie de cat este folosit.Se poate si spala de cateva ori.

| SuntSerioasa explică (pentru xerxes1):

Am deja asa. as dori mai mult fara sac
Adica nu am,, de firma'' ..este unul care il am de 5 ani dar acum si cam da duhul si vreau sa achizitionez unul mai...nu stiu laughing

| xerxes1 a răspuns (pentru SuntSerioasa):

Am avut multe tipuri. Ultimul un Philips de 1500lei este cel mai interesant.Foarte silentios, puternic, si nu se simte miros de praf dupa ce dai cu aspiratorul.
Cele cu sac univeral nu le suport.Sacul acela ramane imbibat cu praf vechi.
Sunt alergic la praf.Il simt de la distanta.

| SuntSerioasa explică:

Scuze dar cand apas pe site imi apare una care isi arata dintii la mine happy

| BIoody a răspuns (pentru SuntSerioasa):

Aaaa laughing eroare de sistem