| KiLLr0Y a întrebat:

eu pana acum am folosit un ciocan de lipit de 40w care cand il bagam in priza se incazea pana se ardea, si eu dupa ce am facut o cositura l-am scos.Se incalzea greu si se racea repde.Acum am cumparat o statie de lipit KEMOT LUT0040 si pot sa reglez temperatura mecanic, adica are un fel de potentiometru.Acesta este aparatul: http://www.lutek.ro/en/statie-de-lipire-cu-letcon-kemot- lut0040 Intrebarea este acesta se poate arde sau cum este indicat sa il folosesc? Daca reglez mai incolo de mijloc si il las asa mai mult timp sa zicem 1h, se poate arde sau? Ofer funda!

3 răspunsuri:
| KNST a răspuns:

Statia este buna, daca o folosesti corect.
P.S. Ce inseamna "cositura"?

| KiLLr0Y explică (pentru KNST):

Adica dupa ce am lipit o piesa sau ceva.La Fludor se mai zice si cositor si de aceea am zis asa.Dar cum se foloseste corect? Nu are instructiuni pe romana.

| KiLLr0Y explică:

Scuzati 50w.