| lamasanustefan a întrebat:

Buna ziua. Exista persoane de aici care locuiesc in Cosmopolis?
E in Stefanestii de Jos, Ilfov. Langa Centura Bucuresti.
Am auzit ca locul e foarte fain, adica.
E ca un mic orasel din vest.
Ai gradinita si scoala primara, sala de sport, restaurant, mall, supermarket Careffour, etc...
Ideea e ca eu vreau la vara sa ma mut in Bucuresti si ma gandeam sa vin aici in Cosmopolis.
Stiti cumva cat ar costa o chirie acolo si ce apartamente sunt, sau vile etc?
Sau daca e o perioada obligatorie, nu stiu de jumatate de an sau 1 an.
Sau alte detalii de genu.
M-ati ajuta foarte mult daca m-ar ajuta cineva.
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti pregatit sa faci 1 ora pana in Bucuresti? Daca da, Cosmopolis e varianta buna si ieftina

| lamasanustefan explică (pentru suntserios):

Nu conteaza, mai bine fac 1 ora pana in Bucuresti, si stau in lux in Cosmopolis, decat sa fac 5 minute pana in Bucuresti si sa stau intr-un loc dezgustator. Sper ca stii la ce m-am referit!

| suntserios a răspuns (pentru lamasanustefan):

Aici greșești 2 lucruri.
Cosmopolis nu e lux, cel puțin apartamentele sunt extrem de îngrămădite.

Apoi acea ora pana in B inseamna bani multi pe benzina.

Gasesti chirii decente in Bucuresti aproape de metrou

| FlowersHellen a răspuns:

Bună dimineața! Îmi cer scuze pentru deranj și întrebare, știți oare cum se numește firma ce a facut blocurile și vilele din Cosmopolis, numele firmei, care încă face blocul care este pe câmp în construcții din Cosmopolis, vă rog din suflet dacă doriți să îmi spuneți, sau cum pot afla!

| FlowersHellen a răspuns:

Bună dimineața! Îmi cer scuze pentru deranj și întrebare, știți oare cum se numește firma ce a facut blocurile și vilele din Cosmopolis care încă face blocul care este pe câmp în construcții din Cosmopolis, vă rog din suflet dacă doriți să îmi spuneți, sau cum pot afla!