| Anaanemary a întrebat:

ieri mi-au iesit de la clocitoare 7 ratuste, majoritatea stau cu ochii închiși si nu mananca, nu beau apa, este normal? Nu am mai avut pana acum boboci de ratuste. Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

Păi acolo e rața mamă, cu ei, nu?
Pune mâncare, apă și uită-te mai des de ei, să nu fie deranjați.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt mici, e normal.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Au nevoie de căldură. Daca nu au cloșcă sa ii acopere, trebuie sa ii pui dintr-un loc cald. Iar când le dai de mâncare, le da din mana, pana se învăța sa mănânce. Daca aveau cloșcă, ii chema la mâncare pe limba lor, așa te vei chinui un pic pana se vor descurca singuri sa învețe sa mănânce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal daca ai iesit ieri sa aiba ochii mai închiși, primele zile. Pune ratusca lângă ei sa ii hrănească, ei sunt micuți si nu stiu.

| Anaanemary explică:

Nu au mama ratusca lângă ei.