| Denyyy10 a întrebat:

In curand trebuie sa pun tabla pe casa, initial am avut o firma asigurata, doar ca, pretul e mai mare cu 40% decat majoritatea asa ca am refuzat oferta.Am tot cautat, neavand cunostinte, am tot sunat, majoritatea nu raspund, dar am gasit, intr-un final, un numar. Ceea ce vreau eu sa intreb e, a auzit cineva de Acoperis-Mag? A pus cineva tabla cu ei? Stiti alte firme bune, raport pret-calitate ok, de preferat sa lucreze cu tabla Bilka?
Multumesc frumos.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nici o firmă nu o sa i ti lucreze gratis sau la preturile pe care le ai vrea tu, daca vrei lucru de mîntuială alegi materiale proaste pe bani putini, daca vrei lucru bun atunci te costă, preturile au crescut si implicit si mina de lucru este mai scumpă, mai bine i ti pui o tablă de calitate pe casa sa te tină cel putin 30 de ani, decat sa o tot repari in fiecare an, gindeste te ca vin ploiile si daca ai o tablă de proasta calitate sau care nu este pusa corect o sa i ti curga apa in casa, se va infiltra apa prin tabla aia, si faci tavanul praf, tu stii cel mai bine ce anume cauti, calitate sau lucru facut de mîntuială.

| Denyyy10 explică (pentru CristiDinBucuresti):

N-am zis ieftina, dar nici sa-ti bubuie capul cand auzi pretul.Hai sa fim sinceri, o tabla la 160 mp, 0.5 Bilka, n-are cum sa-mi ceara 3500 euro, pe nimic. Daca era Lindab, Rukki, sau alte firme mari si scumpe mai ziceam, dar e vorba de Bilka.Stii vreun furnizor de tabla, care sa nu ma trezesc ca-mi ploua in living? Mi-ar fi de folos, mersi.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Denyyy10):

Din păcate nu stiu.

| funnymind a răspuns:

Vrei sa pui tablă pe casă, zici...
De ce, pentru design?
De ce ar vrea cineva sa pună tablă pe casă?

| Denyyy10 explică (pentru funnymind):

Dar ce sa pun altceva? Tigla? Ăăă da, pe la ce faptul că e foarte scumpa, e foarte grea si nu orice astrală e facuta pentru tigla.