| Cornel_Mihalache_1962 a întrebat:

Buna ziua!
Locuiesc in sect 2, intr-un bloc cu 4 etaje, construit in anul 1963
Unde pot gasi planul de constructie?
Ma refer la planul de ansamblu.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

In mod normal, ar trebui sa fie cum zici, sa fie pe undeva, dar la noi la romani, organizarea e groaznica, cand ai de umblat dupa acte, hirtii, iti dai seama cit de prost sunt aranjate lucrurile.
Cred ca ar trebui sa mergi la primarie, sa intrebi acolo. Ei ar trebui sa stie unde sa te indrume.

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

E vorba de un anumit proiect de constructie (au existat probabil cateva zeci sau sute de pe urma carora s-au construit blocurile din Romania). Si fiind vechi, va fi foarte greu sa dai de el, intregul sistem s-a schimbat de la Revolutie incoace. Cred doar ca un inginer constructor batrin, ce a lucrat la constructia de blocuri inainte de Revolutie te poate ajuta, ca el ar stii de unde erau proiectele. Asta daca ai vorbit deja cu administratorul blocului, care ar trebui sa aiba un plan, desi multi dintre administratorii de blocuri nu au.

| Cornel_Mihalache_1962 explică (pentru cristi202):

Multumesc! Credeam ca toate se afla bine etichetate,pe ani, strazi etc, undeva intr-o unitate de stat oficiala(primarie, cadastru, etc ). Chiar nu stiu de unde sa incep cautarea!

| cristi202 a răspuns (pentru Cornel_Mihalache_1962):

In mod normal, ar trebui sa fie cum zici, sa fie pe undeva, dar la noi la romani, organizarea e groaznica, cand ai de umblat dupa acte, hirtii, iti dai seama cit de prost sunt aranjate lucrurile.
Cred ca ar trebui sa mergi la primarie, sa intrebi acolo. Ei ar trebui sa stie unde sa te indrume.